خودروهای نظامی که شهری شدند! | منطقه ماشین

خودروهای نظامی که شهری شدند!

خودروهای نظامی که شهری شدند!

شرکت Willys در سال ۱۹۹۴ تصمیم گرفت مدل شهری جیپ‌های یک‌چهارم تنی که در ارتش مورد استفاده قرار می‌گرفت را تولید کند. سرانجام نخستین مدل عمومی از این خودروهای نظامی با نام CJ-2A در ژوئیه ۱۹۵۴ به فروش رسید و موفقیت‌های این محصول باعث شد شرکت سازنده به فکر تولید نمونه‌های شهری از دیگر خودروهای نظامی بیفتد. این فرآیند باعث شد در سال ۱۹۴۸ مدر شهری خودروی نظامی Series 1 شرکت لند رووِر، در سال ۱۹۶۸ مدل شهری Type 181 Thing و در سال ۱۹۹۲ نیز مدل شهری خودروی نظامی Hummer H1 جنرال موتورز ساخته شود.

در اینجا لیست ۱۰ خودروی نظامی که امکان خرید آن برای شما وجود دارد، آورده شده است. اگرچه تمامی اینها خودروهای نظامی هستند، ولی سلاح‌ها از روی آنها حذف شده‌اند.

کامیون آبی‌-خاکی DUKW Duck

کشور محل تولید: آمریکا

این خودروی شش چرخ محصول مشترک شرکت‌های Willys و فورد بود که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می‌گرفت. موتور این خودرو شش سیلندر است و ۹۲ اسب بخار توان دارد. بین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ میلادی ۲۱ هزار دستگاه از این خودروی نظامی ساخته شد و در ژوئیه ۲۰۱۴ با قیمت پایه ۷۸۷۷۵ دلار به مزایده گذاشته شد.

خودروی نفربر Jeep Staff Car

کشور محل تولید: آمریکا

این خودرو یکی از هفت مدل مفهومی خودروهای نظامی نفربر محسوب می‌شود که شرکت جیپ آنها را برای ارتش آمریکا طراحی کرد. این محصول مبتنی بر خودرو شهری Wrangler ساخته شده است که بدنه آن را با رنگ قهوه‌ای مایل به زرد نقاشی کرده‌اند و سقف آن از هم با نوعی پارچه ضخیم پوشیده شده است. این خودرو شش سیلندر که از نوع ۴×۴ است با قیمت ۴۰۹۹۰ دلار به مزایده گذاشته شد.

خودروی Renault Sherpa

کشور محل تولید: فرانسه

این خودرو نظامی مبتنی بر اتومبیل شهری Sherpa شرکت رنو ساخته شده است که موتور دیزلی آن با حجم ۴٫۷۶ لیتر فعالیت می‌کند. این خودرو ۲۱۵ اسب بخار توان دارد و سیستم دنده آن شش سرعته و اتوماتیک است. این خودرو با قیمت ۲۷۲ هزار دلار به مزایده گذاشته شد.

خودروی GAZ Tigr

کشور محل تولید: روسیه

این خودرو با موتور دیزلی ۵٫۹ لیتر با شش دنده دستی حرکت می‌کند و برای آن چهار چرخ متحرک در نظر گرفته شده است. خودروی Tigr می‌تواند روکش چرم، سیستم تهویه هوا و سیستم صوتی پیشرفته را شامل شود و قیمت پایه آن برای مزایده ۱۱۰ هزار دلار است.

خودروی G63 AMG 6×۶ مرسدس-بنز

کشور محل تولید: اتریش

این محصول در کلاس G سری خودروهای مرسدس-بنز تولید می‌شود و از زمان تولید نخستین مدل آن ۳۰ سال می‌گذرد. موتور توربو دوگانه این خودرو با حجم ۵٫۵ لیتر و از نوع V8 است که با توان ۵۳۶ اسب بخار فعالیت می‌کند. قیمت این خودرو ۵۲۳ هزار دلار اعلام شده است.

خودروی Paramount Marauder

کشور محل تولید: آفریقای جنوبی

این خودروی ۱۰ تنی با بدنه بسیار مقاوم خود برای شرکت در عملیات‌های نظامی سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد و از آن برای خنثی کردن مین‌های ضدتانک هم استفاده می‌شود. مدل شهری این خودرو ۴۸۵ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

اسکوتر Go-Ped Knightrider

کشور محل تولید: آمریکا

این اسکوتر نظامی به کمک نیروی برق حرکت می‌کند و برای نیروهای ویژه طراحی شده است تا در کوتاه‌ترین زمان خود را به محل حادثه برسانند. لاستیک‌های برجسته توپُر و سیستم تعلیق ویژه از قابلیت‌های ان اسکوتر برقی محسوب می‌شود و قیمت ان ۴۷۰۰ دلار اعلام شده است.

خودروی Polaris MV850 TerrainArmor

کشور محل تولید: آمریکا

این خودروی کوچک در عملیات‌های بالستیکی مقابل دشمن، مناطق جنگی با زمین‌های ناهموار و ماموریت‌های دشوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور دو سیلندر این خودرو با توان ۷۷ اسب بخار فعالیت می‌کدن و تنها یک دنده دارد. قیمت این خودرو ۱۵ هزار دلار اعلام شده است.

خودروی Supacat LRV 400

کشور محل تولید: بریتانیا

موتور پنج سیلندر این خودرو با حجم ۳٫۲ لیتر فعالیت می‌کند و توان آن ۲۳۶ اسب بخار است. این خودرو می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۰۶ مایل بر ساعت حرکت کند و قیمت آن ۲۵۰ هزار دلار اعلام شده است.

خودروی Oshkosh L-ATV

کشور محل تولید: آمریکا

این خودرو که موتور دیزلی هیبریدی درد برای حمل نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هنوز قیمت پایه برای مدل شهری آن اعلام نشده است.

منبع : gunsmonitor

درباره نویسنده

Mr-Ali


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران