محبوب‌ترین خودروسازی‌‌های جهان در کشورهای مختلف کدامند؟ (اینفوگراف) | منطقه ماشین

محبوب‌ترین خودروسازی‌‌های جهان در کشورهای مختلف کدامند؟ (اینفوگراف)

محبوب‌ترین خودروسازی‌‌های جهان در کشورهای مختلف کدامند؟ (اینفوگراف)

بیشتر کشورهای اروپائی مانند سوئیس، بلژیک، هلند، سوئد، کرواسی، آلمان و بلاروس محصولات فولکس‌واگن را به خرید محصولات رقیب ژاپنی خود ترجیح داده‌اند.

در سال ۲۰۱۶، فولکس‌واگن به عنوان پرفروش‌ترین خودروسازی جهان از تویوتا سبقت گرفت. اما اگر نگاهی دقیق‌تر به آمار فروش خودروسازی‌ها بیندازیم، تویوتا هنوز به عنوان پرفروش‌ترین برند در ۴۹ کشور شناخته می‌شود که به شکل کاملا واضح از رقابت بین برندها حکایت دارد.

به گزارش گروه منطقه ماشین به نقل از " رج‌ترنسفرز"، امروزه بیش از هر زمان دیگری در تاریخ اتومبیل تولید می‌شود. در سال ۲۰۱۶، بیش از ۸۸٫۱ میلییون خودرو از کارگاه‌های خودروسازان به بازار آمدند.

اما در میان تنوع بیش از اندازه خودروها و مدل‌های جدیدی که هر روزه به جهان ارائه می‌شوند، محبوب‌ترین خودروسازی جهان کدام است؟

موسسه تحقیقاتی رج‌ترنسفرز به تحلیل داده‌ها و فروش محصولات خودروسازی‌ها در کشورهای جهان در سراسر سال گذشته پرداخته تا پاسخی مستدل برای پرسش بالا بیابد. این در حالی است که آتش رقابت بین خودروسازان هر ساله داغ‌تر می‌شود. اما در میان این بازار تنگاتنگ رقابت همواره یک برنده واقعی وجود دارد.

در اینفوگراف ارائه شده توسط این موسسه تحقیقاتی تویوتا در مناطق از جهان مانند آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا اکثر چارت‌ها و نمودارهای فروش را از آن خود کرده است. کشورهایی مانند اوگاندا، کاستاریکا، آنگولا، تانزانیا، امارات متحده عربی، سنگاپور، اندونزی و استرالیا علاقه خاصی به خرید محصولات تویوتا نشان داده‌اند.

بر اساس این آمار فولکس‌واگن در ۱۴ کشور جهان به عنوان پرفروش‌ترین برند خودروسازی دنیا شناخته می‌شود. بیشتر کشورهای اروپائی مانند سوئیس، بلژیک، هلند، سوئد، کرواسی، آلمان و بلاروس محصولات فولکس‌واگن را به خرید محصولات رقیب ژاپنی خود ترجیح داده‌اند.

اما فورد با تکیه بر موقعیت محلی خود و قرار گرفتن در یکی از بازارهای بزرگ خودرو، محبوب بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی مانند آمریکا و کانادا و برخی دیگر مانند نیوزلند است. رنو و اشکودا هر کدام محبوب ۶ کشور جهان و داچیا و فیات پرفروش ۵ کشور جهان هستند.

در این نقشه در مورد ایران نام‌ خودروسازی سایپا به عنوان پرفروش ترین خودرو به چشم می خورد.

درباره نویسنده

Mr-Ali


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران