نگاهی به شغال چابک ارتش انگلیس | منطقه ماشین

نگاهی به شغال چابک ارتش انگلیس

نگاهی به شغال چابک ارتش انگلیس

شرکت سوپاکت که از زیر مجموعه های گروه اس سی در شهر دوون انگلستان است از سال ۲۰۰۲ و به در خواست وزارت دفاع انگلستان شروع به ساخت خودروی HMT400 کرد.

معرفی ابتدایی یکی از چالاک ترین خودرو های نظامی جهان

حضور نظامیان انگلیسی در افغانستان نیاز های نظامی جدیدی را به ارتش این کشور تحمیل کرد بود، از جمله آنها خودرو های زرهی جدید بود که نسبت به لندرور های گذشته مقاوم تر و دارای قابلیت های بیشتری باشند. شرکت سوپاکت (Supacat) سفارش ارتش انگلستان را قبول کرده و با ساخت خودروی HMT400 یکی از چالاک ترین خودرو های نظامی جهان را تولید کرد که بعد ها نام شغال بر روی آن گذاشته شد. در ادامه نگاهی کوتاه به این خودروی نظامی خواهیم انداخت.

شرکت سوپاکت که از زیر مجموعه های گروه اس سی در شهر دوون انگلستان است از سال ۲۰۰۲ و به در خواست وزارت دفاع انگلستان شروع به ساخت خودروی HMT400 کرد. تلفات زیاد نظامیان انگلستان در افغانستان بدلیل وجود بمب های کنار جاده ای و مین های ضد خودرو باعث شد تا تولید این خودرو تا سقف تولید روزانه یک عدد افزایش پیدا کند و در حال حاضر نیز تعداد ۱۰۰۰ عدد از این خودرو فعال و در حال خدمت است.

قابلیت عبور سریع از مسیر های غیر قابل عبور

خودروی مورد نیاز ارتش انگلستان باید دارای قابلیت هایی مانند تحمل حمل بار، قابلیت حمل افراد، قابلیت عبور سریع از مسیر های غیر قابل عبور جنگی و از همه مهمتر زره قوی تر می بود و به همین دلیل خودروی HMT400 تولید شد. این خودرو قادر است تا ۲٫۱ تن بار به همراه حداکثر ۵ سرنشین را تا مسافت بیش از ۸۰۰ کیلومتر تنها با یکبار پر کردن باک ۲۰۰ لیتری اش جابجا کند. پیشرانه دیزلی HMT400 شش سیلندر خطی توربو شارژ شده با حجم ۶٫۷ لیتر بوده و در میانه این خودرو جای گرفته است. این پیشرانه قادر به تولید۱۷۸ اسب بخار قدرت و ۵۱۶ فوت-پوند گشتاور بوده و در شرایط مختلف محیط رانندگی به حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا میکند.

توضیحات نهایی و قیمت

این هیولای ۷٫۶ تنی مجهز به ۱۶ لوله جهت پرتاب نارنجک های دود زا و محلی برای نصب تیربار و همچنین سیستم تعلیق هیدرولیک است. در وصف سیستم تعلیق این خودرو میتوان از تغییر ارتفاع ۳۰ سانتی متری هر محور در مسیر هایی مانند کوهستان یا جاده هایی با چاله های عمیق یاد کرد. معمولا خودرو های نظامی از شاسی یا پلتفرم خودرو های عمومی استفاده میکردند اما HMT400 سازه ای فولادین  با طراحی مخصوص خودرویی زرهی با سرعت بالا دارد که تماما برای همین خودرو طراحی و تولید شده است. شغال چالاک ارتش انگلستان هم با کابین هم بدون کابین تولید میشود اما بیشتر از نوع بدون کابین جهت دید بیشتر استفاده می شود. با توجه به تجهیزاتی که در هر مدل تعبیه میشود این خودرو با قیمت تقریبی ۵۰۰ هزار پوند به فروش میرسد.

درباره نویسنده

Mr-Ali


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

1 نظر

  1. تاریخ: 2017/06/25 در 18:33
    نویسنده: اشكان

    خیلی خوبه که از خودروهای نظامی هم پست میزارید

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران