هیوندای فست‌بک سری N نگاهتان به هیوندای را تغییر می‌دهد | منطقه ماشین

هیوندای فست‌بک سری N نگاهتان به هیوندای را تغییر می‌دهد

هیوندای فست‌بک سری N نگاهتان به هیوندای را تغییر می‌دهد

سقف در این جدیدترین خودروهای سری N هیوندایی کوتاه‌تر شده و در مقابل طول خودروها افزایش یافته است.

اگر فکر می‌کنید یک مدل ۲۷۱ اسب بخاری از هیوندایی i30 N هاچبک برایتان چندان مناسب به نظر نمی‌رسد، بهتر است با مدل "فست‌بک" آن آشنا شوید.

به نقل از تاپ گیر، این خودرو با ظاهری جذاب به شکلی رسمی در روزهای قبل معرفی شد تا تحسین کارشناسان را جلب کند. خودروئی که احتمالا در ۱۲ رنگ و هماهنگ با سه تریم داخلی ارائه خواهد شد. با وجود اینکه این خودرو به دنبال یک مدل پنج در، هاچبک یا تورر هیوندایی I30 N ارائه می‌شود، اما با پرستیژ و جذاب ظاهر شده است.

اگر دهه ۱۹۹۰ را به یاد داشته باشید، ارزش خودروهای هاچبک یا مدل‌های مشابهه آن برایتان بیشتر شفاف خواهد شد. خودروهایی مانند فوکوس، مگان و ۳۰۶ که اکثرا زشت و غیرجذاب بوده و اعتبارشان را از نسل اولیه و ارشد نسخه‌های خود می‌گرفتند.

اما اوضاع تغییر کرده است، ما دیگر نمی‌توانیم این نسبت را به هاچبک‌های I30 بدهیم. چرا که نسل‌های جدید I30 هیچ ارتباطی با مدل‌های ضعیف گذشته ندارند و متحول شده‌اند. سقف در این خودروها کوتاه‌تر شده و در مقابل طول خودروها افزایش یافته است. ظاهر انقدر تغییر یافته که نمی‌توان هیچ نسبتی بین آنها و هاچبک‌های I30 پیدا کرد. هیوندایی برای این خودروها نیز جلو پنجره پهن‌تری را در نظر گرفته است.

 

خودروها جدید I30N با موتورهای بنزینی و دیزلی ارائه می‌شوند. موتورهای ۱٫۴ لیتری توربوی بنزینی که ۱۳۸ اسب‌بخار قدرت دارند و در صورت تمایل مشتری با یک جعبه دنده خودکار یا دستی هماهنگ می‌شوند.

اما مدلی که مردم بیشتر به خرید آن تمایل دارند، نسخه‌های یک لیتری توربو بنزینی با خروجی ۱۱۸ اسب بخار و یک مدل ۱٫۶ لیتری توربو دیزل با توان ۱۰۸ اسب‌بخار است.

مشتریان همچنین می‌توانند با توجه به نیازشان طیف وسیعی از گزینه‌های امنیتی یا ارتباطی را نیز در اختیار داشته باشند. این امکانات و تجهیزات شامل سیستم نوربالای اتوماتیک، سامانه هشدار خروج از جاده، ترمز اضطراری خودکار و سامانه نگه‌دارنده اتومبیل میان خطوط جاده می‌شود.

درباره نویسنده

Mr-Ali

ارسال دیدگاه