جدیدترین خودروی ۶۰۰ اسب‌بخاری بی‌ام‌و معرفی شد | منطقه ماشین

جدیدترین خودروی ۶۰۰ اسب‌بخاری بی‌ام‌و معرفی شد

جدیدترین خودروی ۶۰۰ اسب‌بخاری بی‌ام‌و معرفی شد

حفظ وزن در این سدان بسیار مهم بوده و به همین دلیل M5 های جدید از دری موتور آلومینیومی و سقف‌های فیبر کربنی برخوردارند.

پس از شایعات زیاد، انتشار تصاویر غیر رسمی و تیزرها تصویر، سرانجام بی‌ام‌و M5 رسما معرفی شد.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که تیزرها و اخبار این مدل ویژه را دنبال می‌کنید، قطعا از دیدن این خودرو شگفت‌زده نخواهید شد.

براساس انتظارها این سدان اسپورت قدرتش را از یک موتور V8 بیوتوربو ۴٫۴ لیتری با قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار می‌گیرد و گشتاوری حدود ۷۴۹ نیوتن‌متر تولید می‌کند. این آمار در سامانه مولد نیرو باعث می‌شود تا خودرو در ۳٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و با بیشینه سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

البته یک پکیج اختیاری برای رانندگان M وجود دارد که بیشینه سرعت خودرو را به ۳۰۵ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

اولین بی‌ام‌و M5 به صورت استاندارد با قابلیت محرک تمام چرخ اکس‌درایو وارد شد و بی‌ام‌و از همان زمان وعده داد تا به کاملا احساسی با سیستم محرک تمام چرخشش درگیر شود تا بالاترین عملکرد در این بخش را رقم بزند. با کار روی سامانه انتقال نیروی مرکزی و ایجاد صفحه کلاچ‌ها سامانه حرکتی تمام چرخ می‌تواند نیرو را به صورت کاملا متغیر و با توجه به میزان نیاز بین محورهای جلو و عقب توزیع کند. دیفرانسیل‌های اکتیو M در محور عقب به طور کامل متغیر است و اثر قفل‌کنندگی آن بین صفر تا صد تعریف شده است.

موتور خودرو با یک سامانه انتقال قدرت ۸ سرعته است‌ترونیک با آپشن "درایولاجیک" هماهنگ شده است. بنا بر اعلام مقامات شرکت آلمانی بی‌ام‌و، درایو لاجیک باعث می‌شود تا کاربران ویژگی‌های انتقالی را با توجه به عملکرد شخصیشان و برحسب نیاز به تعداد و سرعت تغییر، تنظیم کنند. رانندگان همچنین می‌توانند یکی از حالات اسپورت، کامفورت و اسپورت‌پلاس را برای رانندگی خود برگزینند. سامانه تعلیق این خودرو امتحان نهایی خود را در پیست نوربرگ‌رینگ گذرانده است. دو دکمه در این خودرو وجود دارد که می‌تواند برخی از تنظیمات موتور، انتقال قدرت و تعلیق را برای حرکت راننده سیو کرده و در زمان مناسب ارائه دهد.

حفظ وزن در این سدان بسیار مهم بوده و به همین دلیل M5 های جدید از دری موتور آلومینیومی و سقف‌های فیبر کربنی برخوردارند. براساس تنظیمات مدل اروپایی M5 تقریبا ۱۸۵۵ کیلوگرم وزن دارد.ترمزهای این خودروی پرفورمنس در گزینه استاندارد تقریبا از همان مدل‌هایی است که در ترکیب M ها دیده می‌شود. اما در صورت تمایل مشتریان ترمزهای سرامیک کربن نیز روی خودروها به کار می‌رود.

این سدان با چرخ‌های ۱۹ اینچی با پهنای ۹٫۵ اینچ در جلو عرض ۱۰٫۵ اینچ در عقب ارائه خواهد شد و در صورت تمایل مشتریان با چرخ‌های ۲۰ اینچی ارائه خواهد شد.

قیمت نسخه‌های آمریکایی این خودرو هنوز اعلام نشده اما اروپائی‌ها می‌توانند با ۱۱۷ هزار ۹۰۰ یورو یکی از این نسخه‌ها را در سپتامبر ۲۰۱۷ سفارش دهند. بی‌ام‌و وعده داده که اولین نسخه‌های این خودرو در بهار سال آینده در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

درباره نویسنده

Mr-Ali


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران