مقایسه دیدنی کیا استینگر با پورشه پانامرا و بی‌ ام و ۶۴۰ گرن کوپه | منطقه ماشین

مقایسه دیدنی کیا استینگر با پورشه پانامرا و بی‌ ام و ۶۴۰ گرن کوپه

مقایسه دیدنی کیا استینگر با پورشه پانامرا و بی‌ ام و ۶۴۰ گرن کوپه

کیا موتورز ویدئوی جالبی از مقایسه سدان اسپرت استینگر GT‌ با پورشه پانامرا و بی‌ام‌و ۶۳۰i گرن‌کوپه منتشر کرده است که در آن توانایی‌های این خودرو بهتر به نمایش گذاشته می‌شود.سدان اسپرت کیا موتورز این روزها توجه بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودرو را به خود جلب کرده است و با توجه با توانایی‌های خود، برای رقبای سرسخت و نامداری از پورشه و بی‌ام‌و خط و نشان می‌کشد. پس از رونمایی برند کره‌ای از اولین سدان اسپرت خود موسوم به کیا استینگر (Stinger) در نمایشگاه خودروی دیترویت سال گذشته، بیشتر کارشناسان و علاقه‌مندان خودرو مشتاق عرضه‌ی این سدان بوده‌اند. این خودرو با طراحی لوکس و استفاده از فناوری روز حرف‌های زیادی برای رقابت با حریفان قدرتمند خود دارد و قیمت مناسب نیز عامل مهمی برای محبوبیت بیش‌تر آن شده است.

به اعتقاد کیا استینگر جدید بسیار متفاوت است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در میان خودروهای زیادی که توسط سایت موتور ۱ آزمایش شده است، به نظر می‌رسد خودروی اسپرت کیا استینگر با پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر بی‌توربو شگفت‌انگیز باشد. کار تا آن‌جا پیش رفته است که کارشناسان این خودرو را در برابر بی‌ام‌و ۴۳۰i گرن‌کوپه قرار می‌دهند و با آن مقایسه می‌کنند که قیمتی مشابه کیا استینگر GT دارد. البته در این مقایسه، محصول اسپرت کیا برنده اعلام شد و از نظر قیمت و قوای فنی برتری نسبتا خوبی داشت.

در ویدئویی که به‌تازگی منتشر شده است، مقایسه‌ای بین کیا استینگر GT‌، پورشه پانامرا و بی‌ام‌و ۶۳۰i گرن‌کوپه انجام می‌شود. البته با توجه به این‌که کیا این ویدئو را منتشر کرده است، می‌توان حدس زد که نتیجه چه خواهد شد؛ اما تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود. آزمایش‌های این ویدئو بر عهده سازمانی مستقل است و در آن از تمام مزایایی صحبت می‌شود که اکثر افراد پس از رانندگی با کیا استینگر در مورد آن می‌گویند. خودرو قدرت و تحرک بالایی دارد و در رقابت عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش می‌گذارد؛ حتی زمانی که رقبا قیمتی دو برابر آن داشته باشند.

بی‌ام‌و برای مقایسه خودرویی با قیمت مشابه داشت؛ اما کیا بی‌ام‌و ۶۴۰i گرن‌کوپه M‌ اسپرت را انتخاب کرد که در اندازه و میزان قدرت مطابقت بیش‌تری دارد ولی قیمت آن بسیار بیش‌تر از کیا استینگر است. مسلما پورشه پانامرا یک مدل پایه است؛ اما قیمتی بیش از دو برابر استینگر دارد و معلوم است که از نظر قیمت نمی‌توان مقایسه خوبی بین این دو داشت. آزمایش‌هایی مانند زمان صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت و رانندگی مارپیچ و عملکرد زمانی در مسیر بسته پیست انجام شد و رانندگان خودروها، گری توماسون، جرج دوگانیس و کن موتونیشی بودند.

در این میان، کیا استینگر از صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در زمان ۴.۶۰ ثانیه طی کرد و توانست عملکرد بهتری نسبت به رقبایش داشته باشد. در عملکرد زمانی پیست هم خودروی اسپرت کیا توانست با ۴۵.۷۰ ثانیه، نمایش بهتری نسبت به پورشه پانامرا و رقیب دیگر از بی‌ام‌و نشان دهد. ویدئوی زیر را تماشا کنید تا اطلاعات بیش‌تری از این رقابت داشته باشید.

پیش از این کیا مقایسه نسبتا خنده‌داری بین کیا فورته جدید و لامبورگینی اونتادور انجام داد؛ اما استینگر GT‌ به هیچ وجه قصد شوخی ندارد. روزهای تاریک کیا با خودروی کیا سفیا تمام شده است و این خودروساز کره‌ای تفاوت‌ زیادی با گذشته دارد.

درباره نویسنده

Mr-Hossein   بنیان‌گذار , موسس و مدیر ارشد شرکت و سایت منطقه ماشین


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home3/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران