سبک طراحی هیوندای به‌زودی متحول می‌شود | منطقه ماشین

سبک طراحی هیوندای به‌زودی متحول می‌شود

سبک طراحی هیوندای به‌زودی متحول می‌شود

هیوندای به دنبال پایان سبک طراحی خسته‌کننده و میانه‌رو در خودروهای خود است و قصد دارد با مدیریت طراح سابق آئودی، بنتلی و لامبورگینی، متحول شود.

اگر به سبک طراحی خودروهای تولیدی خودروسازان نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که بسیاری از این خودروها اساسا مشابه هستند. می‌توان گفت بدون توجه به اندازه خودرو و جایگاه آن‌ها در خط تولید، همگی از الگوی مشابهی پیروی می‌کنند. این چیزی است که لوک دانکروولک، (طراح ارشد سابق برندهای بنتلی، آئودی و لامبورگینی) رئیس مرکز طراحی هیوندای، می‌گوید و امیدوار است چنین قاعده‌ای در آینده شامل برند کره‌ای نباشد. دانکروولک در گفتگو با موتورینگ از استراتژی هیوندای برای دنبال کردن نگاهی وسیع، بصری و متفاوت به فرآیند طراحی خودرو خبر داد.دانکروولک به وب‌سایت موتورینگ گفت:
ما باید به هر مدل خودرو، شخصیت خاص خودش را بدهیم. خیلی زود است که درباره‌ی آن حرف بزنیم؛ اما در پایان سال ۲۰۱۸ یا آغاز سال آینده شاهد خودروهای جدیدی از هیوندای خواهیم بود که نشان می‌دهد که ما نیازی به تقلید از سبک‌های مشابه نداریم. در بازار داخلی کره جنوبی که خودروسازهای هیوندای و کیا برتر هستند، دیدن بسیاری از خودروهای مشابه در جاده اصلا دلچسب نیست. اگر خودروها طراحی مشابهی داشته باشند، چشم‌انداز بسیار خسته‌کننده‌ای ایجاد می‌کنند؛ ما نمی‌خواهیم این کار را انجام دهیم.

دانکروولک از محدود بودن زبان طراحی مدل‌های جنسیس (Genesis) صحبت کرد؛ اما این محدودیت را به‌عنوان حرکت اجباری این برند تجاری لوکس و کم‌حجم ارزیابی می‌کند.
دانکروولک به موتورینگ گفت:
جنسیس نمی‌تواند حجم تولید زیادی داشته باشد؛ اما ما اعتمادبه‌نفس داریم. ما یک برند طراحی‌محور هستیم که به سلیقه خوب و توازن معتقدیم. ما جوان هستیم و نمی‌خواهیم خود را زندانی کنیم.
از نظر دانکروولک، تولید برخی طرح‌ها ممکن است خیلی سریع اتفاق بیفتد؛ اما باعث می‌شود مشتریان بالقوه نسبت به آن بی‌اعتنا باشند. شاید طراحی برخی خودروها در آغاز پرسروصدا باشد؛ درحالی‌که می‌توان با یک اظهار نظر تحریک‌آمیز ابتدا توجه زیادی جلب کرد؛ اما این اتفاق در آینده نتیجه عکس خواهد داد.

 

 

درباره نویسنده

Ali - عضو ارشد


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران