لکسوس و دروغ اول آوریل | منطقه ماشین

لکسوس و دروغ اول آوریل

لکسوس و دروغ اول آوریل

شرکت لکسوس به‌عنوان دروغ آوریل، عکس جالبی منتشر کرده است که در آن، هر خودرو با توجه به DNA خریدار سفارشی‌سازی می‌شود.

در آستانه روز اول ماه آوریل میلادی قرار داریم و رسمی با نام «دروغ آوریل» در بسیاری از کشورها به‌عنوان روز ویژه با گفتن دروغ‌هایی همراه شوخی، گرامی داشته می‌شود. در برخی از کشورها در این روز دروغ‌گویی فرد تا نزدیک ظهر ادامه پیدا می‌کند و برخی اعتقاد دارند که باید تا شب به دروغ‌گویی ادامه داد. به هر حال هر فردی که پیش از پایان موعد حقیقت را فاش کند، به‌عنوان «احمق آوریل» شناخته می‌شود.امسال نیز لکسوس (Lexus) با شرکت محبوب ۲۳andMe که در زمینه ژنتیک فعالیت می‌کند، همکاری نزدیکی داشت تا یکی از بزرگ‌ترین دروغ‌های آوریل سال رقم بخورد:خودروساز ژاپنی می‌خواهد وسیله نقلیه کاملی برای هر مشتری ایجاد کند؛ بنابراین DNA فرد را بررسی می‌کند تا مدل ایده‌آل برای هر خریدار را انتخاب کند. معمولا اولویت‌های شخصی برای تجربه خرید خودرو ناخوشایند است؛ به‌خصوص وقتی که این تجربه با خرید خودروهای قبلی اثر نامناسبی روی فرد گذاشته باشد.

لکسوس این برنامه تخیلی را انتخاب ژنتیکی (Genetic Select) نام‌گذاری می‌کند و آن را در فیلمی کوتاه نشان می‌دهد. خریداری به نمایندگی فروش مراجعه می‌کند و در یک بطری بزاق خود را تحویل می‌دهد. چند روز بعد یک خودروی جدید وارد می‌شود که دارای گزینه‌های خاصی با قابلیت سازگاری با DNA مشتری خواهد بود. برخی از تغییرات جعلی لکسوس در این نمایش ویدئویی شامل نگه‌دارنده بزرگ‌تر فنجان، شیشه‌های رنگی و صندلی‌های سفارشی پیکربندی‌شده هستند.

هماهنگی‌های شگفت‌انگیزی نیز وجود دارد؛ به‌عنوان مثال، DNA نشان می‌دهد که خریدار دارای قد کوتاهی است بنابراین برای تطبیق با قد مشتری، لکسوس RC F همراه با تعلیق کاهش‌یافته عرضه می‌شود. شرکت براساس اطلاعات ژنتیکی، رایحه مورد علاقه مشتری را می‌داند؛ بنابراین کابین دارای عطر گل بنفشه و گل‌کلم است که به نظر می‌رسد برای برخی افراد تهوع‌آور باشد. همچنین نشان داده می‌شود که در نمایش، فردی عینک نزدیک‌بین می‌زند؛ بنابراین شیشه جلوی اتومبیل با نسخه‌ای از شیشه مخصوص نزدیک‌بین مطابقت دارد.

مقاله‌های مرتبط:
لکسوس LC 500 در فیلم سینمایی پلنگ سیاه
لکسوس RC F اسپرت بلک لاین معرفی شد
عجیب‌تر از همه، خودرو به DNA خریدار پاسخ می‌دهد؛ برای امنیت بیش‌تر، با کشیدن زبان راننده روی فرمان، مالک شناسایی می‌شود که خنده‌دار و احتمالا چندش‌آور است. حداقل با این روش، کسی نگران دزدیده شدن خودروی خود نیست و از این بابت، خیال راحتی دارد.
در سال جاری، سایر خودروسازان نیز به‌تدریج دروغ‌های ماه آوریل خود را منتشر می‌کنند. یکی از مهم‌ترین این اتفاقات که به نظر می‌رسد دروغ جالبی باشد، رونمایی هوندا از یک کراس‌اور رودستر با مدل CR-V است. در واقع ایده بسیار جالبی است، اما انتظار نداشته باشید که به‌زودی در جاده‌ها یک خودروی بدون سقف هوندا CR-V ببینید.

درباره نویسنده

Ali - عضو ارشد


Warning: Illegal string offset 'buttons_type' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 72

Warning: Illegal string offset 'add_buttons' in /home/mycarzon/public_html/wp-content/plugins/tmm_addthis/index.php on line 75

ارسال دیدگاه

ارتباط با ما

نشان ملی ثبت


logo-samandehi

درباره ما

سایت منطقه ماشین با اهدافی متفاوت برای مردم ایجاد شد.با گروهی بزرگ و حرفه ای از تهران و تمام مناطق آزاد ایران با امکانات وخدماتی جدید برای اولین بار در کشور سپاسگزایم از شما مردم عزیز برای همراهیتان

طراحی و اجرا : گرافیک ایران